O nas

Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w branży. Nasza firma powstała w 1991 roku. Właścicielami są Gabriela i Bogusław Krótki. Nazwa firmy ściśle się wiąże z historią Cesarstwa Rzymskiego - nasz Gościniec "Rex" leży przy głównym trakcie szlaku bursztynowego, którym niegdyś podróżowały karawany kupców z Cesarstwa Rzymskiego do Calissi (dawnego Kalisza) po jantr, czyli dzisiejszy bursztyn.

Naszą pasją jest gotowanie. Wszystkim gościom oferujemy prawdziwe, oparte na tradycyjnych przekazach i recepturach dania kuchni śląskiej w naszej restauracji, oraz w formie cateringu. Organizujemy przyjęcia rodzinne i firmowe zarówno w klimatyzowanej sali bankietowej na ponad 100 osób, jak i w plenerze na campingu Europa. Strudzonym podróżnym proponujemy nocleg w przytulnych pokojach na drugim piętrze.

Nasza firma znajduje się w miejscowości Olza w województwie śląskim przy trasie międzynarodowej nr 91 łączącej przejście graniczne w Chałupkach z Gliwicami, lub 2 km od zjazdu Gorzyczki z autostrady A1w kierunku Ostravy.

Catering oraz organizacja imprez

W codziennym życiu jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Niejednokrotnie zdarza się, że ważne uroczystości w domu i w pracy organizujemy na ostatnią chwilę. Możemy sobie pomoc i jednocześnie zadowolić gusta najbardziej wymagających gości korzystając z naszych usług cateringowych oraz organizacji imprez.

Dla rodziny i przyjaciół

Życie przeżywamy razem z najbliższymi- rodziną i przyjaciółmi. Dlatego proponujemy Państwu naszą ofertę organizacji wesela, jubileuszu czy komunii. Zgodnie z śląską tradycją przeżywania każdej ważnej w życiu człowieka chwili w rodzinnym gronie, cenimy sobie kameralny charakter tego typu imprez w towarzystwie menu opartego na domowych recepturach. Dlatego też do Państwa dyspozycji oddajemy stylową salę bankietową na 100 osób.

Dla firm i instytucji

W zależności od Państwa potrzeb oferujemy organizację konferencji, międzynarodowych spotkań czy pokazów. Dysponujemy salą bankietową na 100 osób, którą w według potrzeby możemy przekształcić w multimedialną salę konferencyjną, zapewniamy nagłośnienie i obsługę cateringu. Inną naszą propozycją jest organizacja imprezy firmowej w plenerze na polu campingowym Europa.

 

Impreza szyta na miarę

Wysoko stawiamy sobie dobro naszych klientów, traktując Państwa wymagania jako nasze własne. Stąd też warunki organizacji tego typu imprez ustalamy indywidualnie.

Chętnie przygotujemy ofertę skrojoną pod Państwa wyjątkowe potrzeby.

W tym celu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kontakt

Catering w pracy czyli Biznes Party

Usługa Biznes Party zadowoli tych, którzy pragną zorganizować przyjęcie z okazji jubileuszu czy zakończenia ważnego projektu. Oferujemy menu oparte wyłącznie na domowych i sprawdzonych recepturach oraz kompleksową obsługę przyjęcia (przygotowanie stołu bankietowego, obsługę kelnerską, dowóz posiłków i zastawy).

Aktualne menu oraz ofertę znajdziesz TUTAJ

Domowe uroczystości z Serwis Party

Serwis Party czyli catering do domu kierujemy do tych z Państwa, którzy pragną zorganizować małe przyjęcia domowe w rodzinnym gronie. W naszym bogatym menu znajdą Państwo potrawy zarówno dla wymagających podniebień starszych jak i tych najmłodszych członków rodziny. Z przyjemnością zapraszamy Państwa na obiad. 

Aktualne menu oraz ofertę znajdziesz TUTAJ

Noclegi (Bed & Breakfast)

Zgodnie z śląską gościnnością zapraszamy wszystkich strudzonych po długiej podróży wędrowców w nasze skromne progi.

Proponujemy Państwu nocleg w typie Bed&Breakfast w przytulnych pokojach ze śniadaniem.

Aktualne ceny oraz informacja o pokojach

Restauracja

Śląsk to interesujący region w południowo-zachodniej Polsce. Staropolska kultura wymieszała się tutaj z wpływami czeskimi i niemieckimi. To dało możliwość powstania oryginalnej regionalnej kultury z własną gwarą, strojem regionalnym i kuchnią.

Podobnie jak region, nasza kuchnia jest wielowątkowa. Tutaj ścierały się trzy kultury- polska, czeska i niemiecka. W rezultacie czego możemy Państwu zaproponować dania o wyrazistych smakach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nasza kuchnia to kwintesencja burzliwej historii regionu morawsko-śląskiego. Położenie na historycznym bursztynowym trakcie gwarantuje zasmakowanie w intensywnych doznaniach kulinarnych wśród śląskiej gościnności.

Aktualne menu 

Oferta

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!